Tussen Zuidoost en Weesp moet er, als het aan netbeheerder Tennet ligt, een nieuw hoogspanningsstation komen. In het gebied, waar nu al een hoogspanningsverbinding loopt, zijn vier zogeheten zoekcirkels in kaart gebracht.
Tussen Diemen en Muiden staat nu al een hoogspanningsstation, maar om in de groeiende stroomvraag te kunnen voorzien wil Tennet in de omgeving nog een station bouwen. De locatie is gekozen omdat er al een hoogspanningsverbinding loopt tussen Diemen en Breukelen. Het nieuwe station kan dan daarop worden aangesloten.
Een hoogspanningsstation verbindt verschillende delen van het elektriciteitsnet. Het kan schakelen en de spanning verlagen. Je kan het zien als de afslag vanaf de snelweg, het hoogspanningsnet, naar de provinciale wegen, het middenspanningsnet. Dit station moet voorzien in de toekomstige elektriciteitsvoorziening voor Zuidoost en de omliggende regio, waaronder Diemen, De Ronde Venen en Amstelveen.
Vier locaties
De netbeheerder heeft op dit mo...