Lange rijen verwacht op Schiphol: beveiligers staken drie keer

Beveiligers die op Schiphol werken, leggen drie keer een kwartier hun werk neer. Dat doen ze voor betere arbeidsvoorwaarden. Door de staking kunnen lange rijen bij de security ontstaan. Ook woensdag staken de beveiligers.
Vakbonden FNV en CNV kondigden vorige week al acties aan, maar lieten in het midden wanneer die precies zouden plaatsvinden. FNV-woordvoerder Serda Karabulut vertelt dat het gaat om beveiligers die op verschillende afdelingen op Schiphol werken. Zij leggen morgen om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur hun werk neer.
Reizigers kunnen op die momenten een kwartier lang niet door de security heen. "Dat zal voor opstoppingen gaan zorgen", verwacht Karabulut. 
Er zijn wel afspraken gemaakt met de luchthaven en de beveiligingsbedrijven over de minimale bezetting en het veilig laten verlopen van de werkonderbrekingen. "Bij calamiteiten gaat veiligheid altijd voor en kan de actie worden opgeschort."
Woensdag leggen de beveiligers hun werk vijf keer een kwartier neer: om 10.00...

24-08-2026 16:46
NH Nieuws