Schoonmakers uit het hele land komen vandaag naar Schiphol om actie te voeren. Ze staken vanwege de vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe schoonmaak-cao.
De schoonmakers vragen Schiphol om zich achter de eisen van de schoonmakers te scharen. "Wij houden Nederland schoon. Wij zijn onmisbaar. En daar willen ze niet voor betalen", roept een van de actievoerders op het podium.
De landelijke staking duurt twee dagen. Donderdag wordt er gestaakt bij de NS. De actievoerders komen uit verschillende delen van het land en werken voor verschillende schoonmaakbedrijven. Hoeveel schoonmakers op Schiphol zelf het werk neerleggen, is niet bekend.
De staking is op Schiphol omdat de luchthaven een van de grootste opdrachtgevers is van schoonmaakbedrijven. "De bazen verschuilen zich achter de opdrachtgevers, schandalig!", klinkt er vanaf het podium. De FNV wil daarom dat Schiphol zijn invloed gebruikt om druk uit te oefenen op die bedrijven.
Zwaar werk
Veel schoonmakers benadrukken dat hun ...
