De Bibliotheek Amstelland stelt haar vestiging aan het Stadsplein ook dit jaar weer langer open tijdens de examenperiode. Scholieren kunnen van maandag 20 april tot en met woensdag 17 juni niet alleen overdag, maar ook in de avonduren terecht om in alle rust te studeren.
Op maandag, dinsdag en woensdag blijft de bibliotheek in deze periode open tot 21.00 uur. Op donderdagavond was de vestiging al standaard tot dat tijdstip geopend. Met de verruiming wil de bibliotheek tegemoetkomen aan de groeiende behoefte onder scholieren aan rustige studieplekken buiten huis.
Succesvolle pilot krijgt vervolg
De extra openingstijden zijn geen nieuw initiatief. Vorig jaar werd de verruiming ingevoerd na een verzoek van de Jongerenraad Amstelveen. Dat bleek een schot in de roos: veel scholieren maakten gebruik van de faciliteiten en waardeerden vooral de stille omgeving en de mogelijkheid om samen te studeren.
Directeur Elisabeth Duijser van de Bibliotheek Amstelland licht toe:“Niet ied...
