Wegwerkzaamheden A9 bij Amstelveen jagen klanten weg: "Omzet daalt met 25 procent"

Tientallen ondernemers uit Amstelveen trekken aan de bel over de slepende wegafsluitingen rond de A9. Tijdens een drukbezochte bijeenkomst gisteravond in het centrum klonk stevige kritiek: klanten blijven weg, de bereikbaarheid hapert en het perspectief ontbreekt.
De impact is volgens ondernemers nu al merkbaar. Winkeliers uit onder meer het Stadshart, de Van der Hooplaan, Heuseplein, Keizer Karelplein en de Rembrandtweg zijn bijeengekomen en een deel ziet de omzet teruglopen. Tabakswinkelier Hans Ponn spreekt van een daling van 20 tot 25 procent per week. "Als de navigatie niet meer werkt, komen mensen gewoon niet meer", is een veelgehoorde klacht.
Ook slager Sam de Ridder en visspecialist Hendrik Schilder zien klanten afhaken, vooral van buiten de directe omgeving. "Er wordt veel te veel gestuurd naar het centrum en veel minder naar omliggende wijken", zeggen de twee ondernemers, die net als Ponn hun klantenbestand zien slinken, met een dalende omzet tot gevolg.
De bijeenkomst beg...

25-03-2026 06:00
NH Nieuws