Bij het AZC in de wijk Kronenburg komt een gezamenlijke moestuin voor bewoners en omwonenden. Voor het initiatief ‘Growing Roots’ is ruim 100.000 euro opgehaald bij ondernemers en fondsen.Het project is een initiatief van ondernemersbeweging The Present. Na een pilot bij het AZC aan de Willinklaan in Amsterdam in 2025 volgt nu een tweede locatie in Amstelveen.
Growing Roots legt moestuinen en kruidenbakken aan op het terrein van het AZC. Die worden samen met bewoners, vrijwilligers en ondernemers ontworpen en onderhouden. Het doel is om het terrein te vergroenen en ontmoeting te stimuleren.
Bij de pilot in Amsterdam deden volgens de initiatiefnemers 207 AZC-bewoners en buurtbewoners mee. Daar werd ongeveer 100 vierkante meter aan groen aangelegd. Ook waren er tuinmiddagen en workshops. Volgens de organisatie werd daarmee de leefomgeving van circa 700 bewoners beïnvloed.
Financiering
De financiering voor de locatie in Amstelveen komt van verschillende fondsen en ondernem...
