De politie heeft beelden vrijgegeven van drie mannen die vorig jaar september een gouden ketting van iemands nek rukten. Dit gebeurde op metrostation Kronenburg in Amstelveen.
De drie mannen zitten 19 september rond 00.45 uur in de metro, als ze het 30-jarige slachtoffer spotten. Dat is te zien op beelden van een bewakingscamera die in de metro hangt.
Wanneer de man uitstapt, wordt hij aangesproken en vastgepakt. Een van de dieven trekt vervolgens zijn gouden ketting van zijn nek. Het slachtoffer krijgt daarbij ook vloeistof in zijn gezicht, schrijft de politie.
Tekst gaat verder onder post
Ook de beroving zelf is gefilmd. Ditmaal door een camera die op het perron hangt. Na de beroving rennen de verdachten weg.
De mannen zijn door beide camera's duidelijk in beeld gebracht. Het gaat om drie getinte mannen. De politie hoopt dat iemand hen herkent of dat de drie zichzelf melden.
