Welkom in het NH Nieuwsblog van zaterdag 17 januari. In dit liveblog houden we je de hele dag op de hoogte van het nieuws uit de provincie.
De hoofdsponsor van het door demonstranten geblokkeerde schaaktoernooi in Wijk aan Zee heeft een eerste reactie gegeven op de protesten. "Tata Steel Nederland roept actievoerders op het prestigieuze, internationale schaaktoernooi niet te verstoren."
Ze geven aan dezelfde duurzaamheidsdoelen na te streven als de actievoerders, en graag met hen in gesprek te blijven. In de tussentijd zijn de gevolgen voor het speelschema nog onduidelijk.
De dode persoon die vrijdagavond werd aangetroffen in een boot in Oudkarspel is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat concludeert de politie na onderzoek.
Hulpdiensten waren afgekomen op een reanimatiemelding aan de Waarddijk Noord. Hulp aan het slachtoffer mocht niet meer baten.
