Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname de onafhankelijkheidsverklaring tekende en zich daarmee losmaakte van Nederland. Om dat te vieren laten tientallen kunstenaars met een Surinaamse achtergrond hun werk zien in de expositie 'Wi Sranan' in het Amstelveense Cobra Museum.
"De kunstenaars vertellen het verhaal van vrijheid. Elk op hun eigen manier", vertelt curator Noukhey Forster. Vóór hij de expositie samenstelde, reisde hij af naar Suriname om te onderzoeken wat erin terug zou moeten komen.
Forster vindt het belangrijk dat Surinaamse kunstenaars een platform krijgen, omdat dit niet altijd vanzelfsprekend is geweest. "Niet alleen Surinaamse kunstenaars, maar Surinamers in het algemeen, hebben niet altijd hun verhaal kunnen vertellen. Het koloniale verleden klinkt nog erg door", legt hij uit.
Grote scheepsramp herdacht
Dat verleden komt ook terug in de expositie. Bijvoorbeeld in het kunstwerk van de Surinaamse kunstenaar Kurt Nahar. ...
