WC-ranglijst toont opnieuw tekort aan openbare toiletten in Amstelveen

De nieuwe wc-ranglijst van het Maag Darm Lever (MDL) Fonds bevestigt wat veel Amstelveners al merken: de stad heeft weinig openbare toiletten. Amstelveen staat landelijk op plek 292 van de 340 gemeenten en hoort daarmee duidelijk niet tot de koplopers.

Uit de provinciale vergelijking blijkt dat de verschillen binnen Noord-Holland groot zijn. Waterland is de meest wc-vriendelijke gemeente. Ook Laren en Texel scoren relatief goed, terwijl Diemen onderaan bungelt. Ook in Heemstede en Bloemendaal is de situatie slecht, maar Amstelveen laat alleen deze drie gemeenten achter zich in de provinciale lijst.  

Gevolgen voor bezoekers en inwoners

Het probleem van weinig openbare toiletten speelt al veel langer in Amstelveen. De gemeente liet vorig jaar nog weten dat informatie in de Hoge Nood-app niet klopte. Hiervoor zou een student worden ingezet om het juiste aantal door te geven. De Hoge Nood-app staat echter los van het MDL-fonds die nu met dezelfde conclusies komt.

...

17-11-2025 14:45
1amstelveen