De gemeenteraad heeft met brede meerderheid ingestemd om terrassen in Amstelveen rookvrij te maken. Dit moet samen met horecaondernemers bereikt worden. Het plan past binnen de al bestaande gemeente en landelijke aanpak om vanaf 2035 een rookvrije generatie te hebben.
Dianne Hoefakker (ChristenUnie) zegt ondernemers niet te willen verplichten, maar juist ondersteunen. “Door samenwerking en bewustwording zorgen we ervoor dat Amstelveen stap voor stap gezonder en frisser wordt.” Tegenstemmers geven aan dat dit weer nieuwe extra regeltjes zijn voor horecaondernemers, die dat prima zelf kunnen regelen. Echter is de meerderheid van mening dat dit hoort bij een gezonder Amstelveen waar iedereen zich welkom moet voelen.
Nu ligt er een verzoek bij de gemeente om voor het zomerreces in 2026 goed in kaart te brengen hoe de samenwerking met horecaondernemers vorm moet krijgen.
The post Gemeenteraad wil terrassen in Amstelveen rookvrij appeared first on 1Amstelveen.
