Man die Esmaralda's vader doodde, krijgt voor tweede keer tbs: "Hem vrijlaten was een grote fout"

Zeventien jaar na de moord op haar vader zit Esmeralda Krooder opnieuw in de rechtszaal tegenover Zouo A. De man die in 2008 werd veroordeeld tot celstraf en tbs, kwam in 2018 vrij – maar staat nu opnieuw terecht, dit keer voor een andere moord. En dat doet Krooder extra pijn. 
Terug naar 9 augustus 2007. De dan 62-jarige Huib Krooder raakt tijdens een overval op zijn avondwinkel Car Check in Amstelveen verwikkeld in een worsteling. Hij wordt neergestoken en overlijdt niet veel later in het ziekenhuis. 
Zouo A. 16 jaar als hij Huib Krooder doodt
Zouo A., dan pas 16 jaar oud, wordt aangehouden. Vanwege zijn criminele verleden wordt hij veroordeeld tot het volwassenenrecht. "Behandeling in een justitiële jeugdinrichting is een gepasseerd station,'' aldus de rechter destijds. A. moet voor drie jaar de gevangenis in en krijgt tbs. Doel is om zo snel mogelijk met de behandeling te starten.
In 2018 wordt die afgerond en is hij weer een vrij man. "Hij kon goed men...

21-04-2025 07:29
NH Nieuws