Zo’n 5000 hectare geschikte grond voor kleinschalige woningbouw in het groen kan niet worden benut vanwege de overlast door Schiphol. Het belemmert de nieuwbouw van een kleine 40.000 broodnodige woningen.
Dit blijkt uit een inventarisatie door het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in de provincie Noord-Holland. “De Schipholcontouren maken een substantieel deel van het ruimtelijk potentieel onbruikbaar”, aldus het rapport.
“Door het volledig uitsluiten van de Schipholzone valt een belangrijk deel van het potentieel af, vooral in de gemeenten Haarlemmermeer, Zaanstad, Amstelveen, Amsterdam en Aalsmeer.”
Het grootste deel van de verloren 5000 hectare valt in het zogenaamde LIB4/5 gebied rond Schiphol waar zoveel vliegherrie bestaat dat bouwen onverantwoord is. Het lawaai en de vervuiling zijn een regelrechte aanslag op de gezondheid van omwonenden.
Regels nu al te soepelToch pleit het EIB voor het inkrimpen van de lawaaizones zodat er als...