Vakbond FNV luidt noodklok over vliegveiligheid

De vliegveiligheid op Schiphol staat ernstig onder druk. Vakbond FNV roept daarom op preventief vluchten te schrappen.

Dit blijkt uit een brandbrief die FNV-campagneleider Joost van Doesburg schrijft aan minister Mark Harbers (VVD) en Dick Benschop, de baas van het vliegveld.

De bond noemt de zomer van 2021 een periode waarin alles mis ging wat mis kon gaan. “Een groot personeelstekort leidde tot overwerkte medewerkers, vliegonveilige situaties en passagiers die het vaak zonder bagage op hun vakantieadres moesten doen.”

Voor komende zomer verwacht FNV zo mogelijk nog meer misstanden. “En opnieuw worden onze leden het slachtoffer van systeemfouten waarvan u al jaren op de hoogte bent”, aldus Van Doesburg in zijn schrijven.

“Onze leden vragen zich dan ook echt af waarom er nog geen besluit is genomen om voor de komende zomerperiode vluchten te schrappen.”

Zorgen om veiligheidscultuurFNV maakt zich grote zorgen over de veiligheidscultu...

21-04-2022 17:04
SchipholWatch